شرکت سامان رادمان سجاد

شرکت سامان رادمان سجاد درسال ١٣٧۵ توسط مرحوم سید علی سجادی در منطقه بم که بهترین ومرغوبترین خرمای مضافتی دنیا درآنجا پرورش می یابد تاسیس شد.این شرکت با دارا بودن حدود ٢٠٠هکتارسطح زیر کشت یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان خرما در منطقه می باشد.مهمترین برتری این شرکت در مقایسه با سایرتولید کنندگان تولید خرما با بهترین کیفیت بوده که این خرما بادقت بسیار انتخاب ودر شرایط کاملا بهداشتـــی مطابق استـــانداردهای جهانــی بسته بندی می شود.این شرکت خرما را در انواع مختلف مضافتی ، ربی و زاهدی بسته بندی میکند ، خرمای بسته بندی شده با دقت فراوان از نخلستانهای مربوط به شرکت و همچنین نخلستانهای مورد تایید شرکت که در منطقه بم قرار دارند تهیه میشود بنابر این شما می توانید از کیفیت ، طعم و قیمت خرمای تولید شده اطمینان داشته باشید.

 

 

عضویت در خبرنامه پیامکی

 

کیفیت ، طعم و قیمت خرمای سجاد

 

شرکت سجاد خرما را در انواع مختلف مضافتی ، ربی و زاهدی بسته بندی میکند ، خرمای بسته بندی شده با دقت فراوان از نخلستانهای مربوط به شرکت و همچنین نخلستانهای مورد تایید شرکت که در منطقه بم قرار دارند تهیه میشود بنابر این شما می توانید از کیفیت، طعم و قیمت خرمای تولید شده اطمینان داشته باشید .

طبع خرمای کبکاب

طبع خرمای کبکاب گرم است. این نوع خرما در سایر مناطق خرماخیز مانند خورمج، بهبهان، کازرون ، جهرم و طبس نیز به مقدار زیادی کشت شده است. کبکاب بهبهان بسیار شیرین و نسبت به کبکاب دشتستان کوچکتر و پر شیره تر می باشد. به دلیل طبع خرمای کبکاب این نوع خرما از اهمیت بالایی برخوردار است.یکی دیگر از محبوب ترین انواع خرما ، خرما کبکاب است. طبع خرمای کبکاب گرم است. این نوع از خرما مهمترین و فراوان ترین ارقام منطقه خشت و کمارج در کازرون و دشتستان ( برازجان ) می باشد. این خرما در سایر مناطق خرماخیز مانند خورمج، بهبهان، کازرون ، جهرم و طبس نیز به مقدار زیادی کشت شده است. کبکاب بهبهان بسیار شیرین و نسبت به کبکاب دشتستان کوچکتر و پر شیره تر می باشد. به دلیل طبع خرمای کبکاب این نوع خرما از اهمیت بالایی برخوردار است.


خرما کبکاب قابل استفاده نیست لذا برای مصرف می بایستی آن را پخت و خشک کرد. رنگ آن در مرحله خارک و رطب زرد است و در حالت رسیدن کامل به صورت قهوه ای تیره در می آید.مصرف آن بیشتر در حالت رطب و خرما است. خرما کبکاب از نظر اهمیت اقتصادی بعد از مضافتی و شاهانی قرار دارد و جز ارقام محبوب محسوب می شود.
شکل ظاهری خرما کبکاب بیضی شکل ، با بافت نیمه خشک و رنگ آن در مرحله خارک زرد رنگ، در مرحله رطب قهوه ای روشن و در مرحله خرما قهوه ای تیره است.میزان چسبندگی هسته به میوه زیاد و رسیدن خارک در اواخر مرداد ماه می باشد ولی برداشت محصول کاملا رسیده آن در اواسط شهریور ماه است.
به دلیل نرم بودن بافت میوه و حساسیت در برابر فشردگی، حمل ونقل و جا به جایی آن دارای محدودیت هایی است اما میوه آن قدرت انبارداری و ماندگاری خوبی دارد.
خرما کبکاب یکی از مهمترین انواع خرما برای صادرات در بازار خارجی محسوب میشود. سالنه مقدار زیادی از این نوع خرما به کشور های اروپایی امریکایی و همینطور کشور های همسایه صادر می شود. این خرما بدلیل خواص زیاد وداشتن طعمی کم شیرین باعث محبوبیت خود بازار جهانی شده است. به همین دلیل صادرات خرما افزایش یافته است.
خرما کبکاب میتواند در دمای 5- نگهداری شود. محط نگهداری این خرما باید کاملا خنک باشد زیرا در صورت قرار گرفتن در دما هوای بیشتر باعث جذب آفات و حشرات می شود.
استان بوشهر با تولید بیش از 80 درصد از خرما کبکاب ایران نقش مهمی در تولید این نوع خرما در ایران و جهان دارد. این خرما شیرین و درشت دارای پوسته ای ضخیم و چسبیده به میوه است و میزان گوشت خرما به هسته را حدود 9.25 برآورد می کنند. هسته و کلاهک این خرما هم به گوشت خرما چسبیده است.
خرما کبکاب بسیار لذیذ و سرشار از خاصیت است این خرما دارای فیبر، منیزیم، آهن،کلسیم و آنتی اکسیدان فراوان می باشد.
منیزیم موجود در این خرما باعث کاهش وزن می شود و همینطور آهن فراوان آن برای مشکلات کم خونی و قلبی و عروقی مناسب است.
خرما کبکاب دارای فیبر است که باعث رفع مشکلات گوارشی، یبوست و مشکلات روده می شود.
همینطور ویتامین هایی مانند ویتامین c ،B1, A, B2 و.... می باشد.
خرما کبکاب انرژی بدن را تامین میکند و مناسب برای ورزشکاران می باشد.