خرما مضافتی|درباره خرما مضافتی|قیمت خرما مضافتی

خرما مضافتیm/خرما مضافتی

خرما مضافتی؛ خرما روی درختان می روید. درختان بزرگ به نام "نخل خرما"، در واقع آنها بومی خاورمیانه هستند و هزاران سال است که بخشی از غذاهای این منطقه بوده اند. خرما به صورت خوشه های بزرگ رشد می کند، به نوعی مانند خوشه های انگور که بالاتر از پنجاه فوت از زمین آویزان است. خوب نیست که ما فقط می توانیم آن ها را در فروشگاه بخریم بدون اینکه مجبور شویم از آنجا بالا برویم و آنها را بچینیم؟

 

پس خرما چه مزه ای دارد؟

در سطح بسیار پایه، آنها شیرین هستند. محتوای قند خرما بسیار زیاد است و با خشک شدن خرما و خروج رطوبت از میوه، این قند بیشتر و بیشتر می شود. اما خرما به طور کامل خشک یا کم آب نمی شود، حتی اگر ظاهر چروکیده ممکن است شما را به این باور برساند.

آنها را می توان در هر جایی از تازه تا نیمه ی کم آب مصرف کرد. اگر بخواهید خرما را با میوه دیگری مقایسه کنید، اساساً با کشمش بزرگتر، مربا تر و کاراملی تر قابل مقایسه است. (شکر خرما که از خرما به دست می آید، در واقع به عنوان یک شیرین کننده طبیعی در اسموتی فروشی های مد روز و نانوایی های "سالم" استفاده می شود.)

وقتی در مغازه هستید، جلوی یک مشت خرما ایستاده اید، و فکر می کنید، چه خرمایی بخرید؟ فقط یک نفس بکش می‌خواهید مطمئن شوید خرماهایی را می‌خرید که خیلی خشک نشده باشند. پوست خرما باید کمی شفاف و با کمترین پارگی باشد. خرماها باید دست نخورده و جدا از هم باشند و به صورت دسته ای له نشوند و درخشندگی خوبی داشته باشند. انواع مختلفی از خرما وجود دارد.جهت دانستن درباره خرید رطب مضافتی بم  و صادرکنندگان خرما بر روی آنها کلیک کنید.

 

روش نگهداری تاریخ مضافتی

در یخچال رشد میکروب ها و فعالیت آنزیم ها کمتر از خارج از یخچال است. از آنجایی که خرما دارای کربوهیدرات (قند) زیادی است، محیط مناسبی برای رشد میکروارگانیسم ها به ویژه مخمرها است. روش های مورد استفاده برای جلوگیری از فساد زنگ شامل خشک کردن کاهش تعداد میکروارگانیسم ها است. خشک کردن وزن و حجم محصول را کاهش می دهد و حمل و نقل و نگهداری را آسان می کند.

از یک طرف رشد و فعالیت میکروارگانیسم ها را مهار می کند. به افزایش ماندگاری محصول کمک می کند، بنابراین خرمای مضافتی تازه در یخچال قرار می گیرد. به طور کلی خرما را می توان حدود 8 ماه در یخچال نگهداری کرد اما نگهداری خرمای خشک خارج از یخچال و ظروف داخل بسته مشکلی ندارد. خرمای خشک می تواند تا یک سال در یخچال بماند.

 

مضافتی دیتس مقابل مدجول

خرمای مدجول به دلیل طعم دلپذیر و اندازه بزرگش (حدود 7 سانتی متر) مشهور است. این خرماها جزو خرمای نرم دسته بندی می شوند، اما در مقایسه با سایر خرماهای این گروه، خرمای مدجول سخت تر و واکنش پذیرتر است. این ویژگی ها ارزش تجاری بالایی برای این نوع خرما دارد. خرمای مضافتی اغلب سیاه است. این خرماها از تاریخ های نیمه مرطوب با رطوبت نسبی بین 15 تا 35 درصد بسته به زمان و نوع و محل کاشت می باشد.

 

تامین کننده خرما مضافتی

در حال حاضر شرکت سجاد سرمایه گذاری بزرگی در این زمینه انجام داده اند.

شرکت ما با خرید خرما با قیمت مناسب از تولید کننده با بهترین کیفیت بدون ضایعات و حمل خرما با بهترین خودروهای یخچال دار، برند خرمای مضافتی ایران را به عنوان برند معتبر دنیا معرفی خواهد کرد. برای خرید بهترین خرمای ایرانی همین امروز با کارشناسان ما در تماس باشید.

محصولات خرمای سجاد