خرید خرمای مضافتی

خرما انواع مختلفی دارد که یکی از پرطرفدارترین آن‌ها خرمای مضافتی است. خرما مضافتی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین نوع خرما در دنیاست. از خواص مصرف روزانه ،خرما سیاه سرشار از آنتی‌اکسیدان و فیبر است و مصرف روزانه آن البته به‌اندازه برای بدن تمام افراد با هر سن و سالی لازم و مفید است.

فیبری که در خرما وجود دارد سبب جلوگیری از سرطان سیستم گوارش خواهد شد و با خوردن روزانه خرما به‌اندازه مناسب دفع بهتری نیز خواهید داشت. خرما برای بهبود سلامت قلب شما نیز مؤثر است و آنتی‌اکسیدانی که در آن وجود دارد باعث جلوگیری از آترواسکلروز می‌شود. با مصرف مداوم و به‌اندازه خرما خطر بیماری قلبی و عروقی را از خودتان دور خواهید کرد. با خرید خرمای مضافتی می‌توانید کلسترول بد خون را کاهش دهید و به درمان یبوست، افزایش سطح انرژی و سلامت استخوان‌هایتان کمک بزرگی کنید
بازار داغ تولید و خرید و فروش خرما در ایران

میوه ی خرما یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های کشت شده به دست انسان است که به طور معمول در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری تولید می شود. سابقه کشت خرما در ایران به 3 هزار سال پیش می رسد و کشورمان پس از مصر دومین تولیدکننده ی این محصول بوده است.

پراکندگی گونه‌های این محصول در ایران و کشورهای عراق، عربستان، پاکستان، شمال آفریقا و امریکا وجود دارد.

میوه ی خرما به عنوان یکی از غنی‌ترین انواع میوه است.

بر اساس آمار رسمی انجمن خرمای ایران در سال 1394 در مورد پراکندگی و سطح زیر کشت این محصول در ایران، سطح زیر کشت خرمای مضافتی بالغ بر 46033 هکتار، خرمای استعمران بالغ بر 27469 هکتار، خرمای شاهانی بالغ بر11772 هکتار، خرمای ربی بیش از 15720 هکتار، خرمای کبکاب بیش از 30861 هکتار هزارتن و خرمای پیارم بالغ بر 2544 هکتار می باشد.
خرمای مضافتی بم با شهرتی جهانی!

شهرستان بم واقع در استان کرمان با داشتن بیش از 28000 هکتار نخلستان به عنوان یکی از بزرگترین شهرستان های تولید کننده خرما در کشور است. شهرستان بم با داشتن سالن های متعدد بسته بندی و وجود سردخانه های نگهداری خرما از جمله ی مهم ترین بازارهای خرید و فروش عمده خرمای مضافتی در کشور محسوب می شود که سالانه مقادیر بسیار زیادی خرما از این شهرستان به دیگر نقاط کشور ارسال می شود. خرید و فروش عمده ی خرما مضافتی هرساله پس از فصل برداشت خرما در سردخانه های شهرستان بم شروع شده و خریداران بسیاری از کشورهای مختلف برای تهیه ی خرما مضافتی به این شهرستان سفر می کنند.

بازار خرید و فروش خرمای مضافتی در دیگر کشورها نیز رونق زیادی دارد و صادرات این محصول به کشورهای مختلف جهان صورت گرفته و جز بالاترین آمار سالانه صادرات خرمای ایران محسوب می شود. صادرات این نوع خرما به کشورهایی مانند روسیه، بلژیک، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی بسیار رواج دارد

 

محصولات خرمای سجاد