خواص رطب مضافتی بم

خواص رطب مضافتی بم

تفاوت رطب با خرما چیست؟

خرما طی چهار مرحله متوالی کاملا رسیده می شود و بصورت خرمای عادی قابل مصرف می باشد اما رطب طی مرحله سوم از مراحل چهارگانه خرما تشکیل شده که در این مرحله، رطوبت محصول، زیاد، و قند آن کم میباشد.


خواص رطب مضافتی بم


طبیعت و طبع خرما اصولا گرم است و این طبع گرم برای این نوع از خرما می تواند خواص یک داروی مفید برای سلامت جسمانی را در خواص ذاتی آن نشان بدهد.. این خرما را اکثرا افرادی که دارای طبع سرد هستند مصرف می کنند چون با ویژگی گرما و طبع گرمی که دارد برای خنثی کردن طبع سردشان بسیار مناسب است و خواص آن امکان حل مشکلات قابل توجهی در ارتباط با سردی افراد را دارا می باشد.
رطب مضافتی با توجه به طبع گرمی می باشد توامان متعادل‌ترین نوع خرما در میزان کالری نیز محسوب می شود. ارزش غذایی این خرما بسیار بالاست، رطب مضافتی بم نسبت به انواع خشک خود دارای کالری کمتری است و بیشتر کالری موجود در خرما از کربوهیدرات تامین می‌شود و باقیمانده این کالری نیز مقداری بسیار کمی پروتئین است همچنین مقادیر قابل توجهی از فیبر، برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز در این نوع از رطب مشاهده می شود.
فیبر موجود در خرما برای جلوگیری از یبوست و کنترل قند خون بسیار مفید است و حاوی چندین نوع آنتی اکسیدان است این آنتی اکسیدان ها به جلوگیری از بروز بیماری‌های مزمن همانند بیماری‌های قلبی، سرطان، آلزایمر(با کاهش التهاب و جلوگیری از ایجاد پلاک در مغز) و دیابت و ... کمک میکند. همچنین این خرما به علت طعم شیرینی که دارد و دارا بودن مواد مغذی، فیبر و آنتی اکسیدان‌ها جایگزین سالمی برای قند سفید می باشد. بخاطر وجود قند طبیعی ، خوردن خرما یا رطب مضافتی بم در طول روز موجب افزایش انرژی فرد می شود .
یکی دیگر از خواص ویژه ی این خرما ، وجود مقدار بسیار زیادی از پتاسیم است که یک ماده ی معدنی مفید برای درمان اسهال است. در واقع توسط همین موضوع میتوانیم خرما مضافتی بم را یک درمان برای بیماری اسهال به شمار آوریم.

محصولات خرمای سجاد