روش صادرات خرما

رشد درصدی صادرات خرما به این دلیل افزایش یافته است که در کشورهایی که کمبود خرما دارند و آن را به عنوان یک غذا در نظر گرفته و مورد مصرف قرار می دهند.بیشتر به دنبال خرماهای ارزان قیمت می باشند. مانند کشورهای هندوستان و چین در برخی از کشورهای طالب خرما ایران از جمله اروپا، آمریکا و استرالیا به دنبال خرمای درجه یک می باشند. سبب بالا رفتن رشد درصدی صادرات خرما می گردد.

روش صادرات خرما چیست؟
صادرات خرما از ایران به کشورهای جهان یکی از پردرآمد ترین مشاغلی است که می توان به آن اشاره نمود. صادرات خرما جزء ۵ محصول صادراتی کشاورزی محسوب می شود.
خرما این ماده پرارزش با خاصیت های فراوان نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها به عنوان ماده غذایی مغذی مورد استفاده قرار می گیرد.طبق آخرین آمار خرمای ایران به بیش از 52 کشور صادر می شود و در رونق اقتصادی کشور بسیار تاثیرگذار است.


از این رو می بایست در حین صادرات مواردی را که باعث بهتر شدن روند صادرات می شود در نظر گرفت و آن ها را تقویت نمود. برای مثال می توان به نوع بسته بندی محصولات، جنس ظروفی که خرما و دیگر محصولات در آن قرار می گیرند، طراحی روی ظروف و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود. 
کشورهای صادرکننده خرما
در جدول صادرات خرما ایران با 17% از سهم بازار جهان در رتبه اول قرار دارد. به ترتیب تونس، عربستان، امارات و ... در مراتب بعدی جدول واقع شده اند.
سریلانکا یکی از باارزش ترین خرمای صادراتی با قیمت 15000 دلار به دیگر کشورها صادر می کند.
بیشترین خرما معمولا به کشور هند صادر می شود بعد از هند، امارات و مراکش قرار دارند.
آمار و ارقام اینطور نشان می دهند که خرمایی که امارات به کشورهای دیگر صادر می کند بخشی از خرمایی است که از طریق واردات تامین می کند.
بهترین روش صادرات چیست؟
صادرات خرما در ایران در هفت دسته ی مضافتی، استعمران، شاهانی، زاهدی، بکاب، پیاورم و سایر خرما قرار دارد. خرمای مضافتی هم به صور ساده و هم به صورت خشک بیشترین صادرات را به خود اختصاص داده است. گران ترین خرمای صادراتی ایران را می توان خرمای پیاروم دانست.
استان خوزستان با ۵۰ درصد صادرات از خرما رتبه ی اول در صادرات را از آن خود کرده است.
مشکلات صادرات خرما در ایران
1. مبالغ پیمان ارزی بسیار بالاست
2. درگیری ها و کاغذبازی هایی که در گمرک قرار دارد
3. عدم وجود کانترهای یخچالی
4. بسته بندی نامناسب
5. هدر درفتن وقت در مرزها و فرودگاه ها
6. عدم تبلیغات در خصوص خرمای ایران
7. حضور رقبای متعدد در بازار جهانی
8. درجه بندی نامناسب

محصولات خرمای سجاد