پیارم مرغوب ترین خرمای جهان

پیارم مرغوب ترین خرمای جهان مرغوب نرین وگران ترین است. و فقط در ایران کشت می شود. پیارم مرغوب ترین خرمای جهان در جنوب ایران ، در شمال استان هرمزگان کشت می شود..این خرما در حاجی آباد و رودان کشت می شود.

پیارم مرغوب ترین خرمای جهان از با کیفیت ترین وگران ترین ارقام تجاری انحصاری کشور است.بدین معنا که این رقم مختص کشور می باشدو تاکنون درهیچ کشور دیگری تولید نشده است. پیارم مرغوب ترین خرمای جهان در جنوب ایران ، در شمال استان هرمزگان کشت می شود. این خرما در حاجی آباد و رودان کشت می شود. در بخش و شهر هایی مانند حسن آباد کازرون و اطراف داراب نیز کشت گردیده است.در گویش محلی نام دیگر خرما  پیارم خرما مریمی می باشد.


این خرما عمدتا در دامنه های کوهستان رشد می کند و از طریق رودخانه های آن منطقه آبیاری می شوند.درختان خرما اکثرا توسط کود های آلی بارور میشوند و در مرحله نگهداری محصول از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی شود.
نام دیگر آن خرما مریمی نوعی دیگر از خرما نیمه خشک است که به صورت ارگانیک عاری از سموم دفع آفات و مواد شیمیایی کشت می شود.
اگر شما یکبار این خرما را مصرف کردید، به دلیل داشتن طعم بسیار خوب و ظاهر منحصر به فرد آن، مصرف کننده دائمی آن می شوید.
رطوبت زیر 15% این خرما باعث شده است که این خرما بیش از 1 سال در دما اتاق نگهداری شود.
این خرما دارای پوست قهوه ای تیره و نازک است. گوشت و پوست این خرما کاملا به هم چسبیده اند که ظاهری جذاب دارند و می توان آن راکاملا شستشو داد. اندازه آنها در حدود 3-5 سانتی متر (بزرگتر از سایر رقم خرما) است
و از آنجا که فروکتوز قتد غالب در این نوع خرما است، به راحتی و به سرعت در متابولیسم بدن مصرف می شود. بر این اساس که به افراد مبتلا به دیابت توصیه می شود.
فصل برداشت این خرما اواسط شهریور ماه می باشد.
سالانه ایران نزدیک به یک میلیون تن میوه خرما تولید می کند. 400 نوع مختلف وجود دارد که 50 مورد از آنها در بازارهای بین المللی بسیار مشهور است و در سراسر جهان صادر می شود. خرما پیارم یکی از گونه های مهم خرما است و عملکرد سالانه بسیار خوبی دارد. این خرما در یک فرآیند عاری از شیمیایی به صورت ارگانیک پرورش می یابد. در درجه اول ، این تنوع خرما در بازارهای داخلی مصرف می شود ، اما به دلیل افزایش تولید در سال های اخیر ، گامی در جهت صادرات خرما نیز برداشته شده است.
خرما از نظر تجاری در دسترس است و به دلیل کیفیت بالا و محبوبیت بالای مشتریان ، به یک خرما ویژه صادراتی تبدیل شده و برجسته ترین بازارهای بین المللی را به خود جلب می کند. در حقیقت ،این خرما بهترین خرما صادرات در ایران است.
خرمای را می توان به مدت 18 ماه در دمای هوا بین 10 تا 20 درجه سانتیگراد نگه داشت.
خرما را می توان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم مصرف کرد. به ویژه به عنوان آجیل هایی که پوسته دار هستند. خرمای پیارم را می توان پودر و خرد کرد و به روش های مختلفی مانند غلات ، پودینگ ، نان ، کیک ، کلوچه ، بستنی و شیرینی استفاده کرد. خرمای مازاد را می توان به مکعب ،قند خرما ، ، پودر شیره خرما ، مربا ، ژله ، آب میوه ، شربت ، سرکه و الکل تبدیل کرد.
مانند سایر انواع میوه خرما ، خرما پیارم نیز دارای مواد مغذی ضروری است. از جمله ویتامین ها (A ، B ، C و E) ، مواد معدنی ، آهن ، پتاسیم ، منیزیم ، منگنز ، پروتئین فیبر ، کربوهیدرات و قندهای ساده. 100 گرم خرما پیارم حاوی تقریبا 70٪ کربوهیدرات ، 2.2٪ پروتئین و 0.6٪ چربی است و تقریباً 300 کالری دارد.
خرما منبع بسیار خوبی از فیبر است که باعث تقویت سلامت دستگاه گوارش می شود و همچنین به شما کمک می کند تا از سرطان های خاصی مانند سرطان روده بزرگ و سرطان معده جلوگیری کنید. به دلیل مقادیر بالای پتاسیم ، خرما می تواند به حفظ فشار خون سالم کمک کند و مقادیر بالای منیزیم برای عضلات و اعصاب موثر است.

محصولات خرمای سجاد