خرما اکسیر بازیافت انرژی و جوانی

 خرما اکسیری بازیافت انرژی و جوانی و عصر حاضر مورد توجه قرار گرفته است. نه تنها به ایران بلکه در  خارج از ایران هم متقاضیان بالایی یافته است و سبب رشد صادرات خرما گردیده است. خواص خرما سبب تبدیل خرما اکسیر بازیافت انرژی و جوانی شده است.خرما اکسیر بازیافت انرژی و جوانی به شدت در عصر حاضر مورد توجه قرار گرفته است. و نه تنها به ایران بلکه در خارج از ایران هم متقاضیان بالایی پیدا کرده است و سبب رشد صادرات خرما گردیده است. خواص خرما سبب تبدیل خرما اکسیر بازیافت انرژی و جوانی شده است.


خرما به دلیل خواص بسیار زیادی مثل بازگشت انرژی و جوانی از بین رفته در قرآن و دیگر کتاب های مقدس نیز به خواص این میوه شفابخش بسیار مورد تاکید بوده است. در ایران به دلیل داشتن مناطق جنوبی و آب و هوای عالی در این منطقه انواع خرما از جمله خرمای ربی، خرمای مضافتی، خرمای پیارم، خرمای کبکاب و ... برداشت می شود.درخت خرما خواص زیادی دارد و گفته می شود که از تمام قسمت های این درخت می توان در موارد متفاوت استفاده کرد همان طور که در یک ضرب المثل عربی گفته شده که خواص درخت خرما به اندازه روزهای سال است.
خواص دارویی خرما
مردمی که در صحرا زندگی می کنند هسته درخت خرما را خارج می کنند و از آن نان می پزندهسته را بو می دهند و از آن به عنوان قهوه استفاده می کنندو بسیار مطبوع می باشد حتی برای غذای شتر هم از هسته خرمای خیس خورده استفاده می کنند. اثر دیگر هسته خرما برای رشد مژه های چشم است.گل های درخت خرما تلخ بوده و به عنوان مسهل استفاده می شود. خواص خرما سبب شده فروش خرما افزایش پیدا کند.

 

خواص خرما از دید پزشکی

خرما دارای مقداری فیبر غذایی است، فیبر موجود در خرما برای سلامت دستگاه گوارش و تغذیه می باشد، همین طور خرما حاوی کاروتنوئیدها یا موادرنگی می باشد به عنوان تولید کننده ویتامین A و آنتی اکسیدان به حساب می آید و از ضایعات و سرطانی شدن سلول ها جلوگیری می نماید. خرما در درمان یبوست، اختلالات روده ای، مشکلات قلبی و اسهال استفاده می شود و جزو مواد غذایی ملین به حساب می آید.در همین راستا دلیلی برای استفاده افراد مبتلابه یبوست است، به دلیل استفاده بهتر و بیشتر از این خاصیت خرما بهره گیرید، گفته شده خرما را یک شب کامل در آب خیس کرده و صبح روز بعد خرماهای خیس خورده را مانند شربت میل کنید.بعضی از انواع نخل ها میوه شان وقتی رطب هستند، برداشت می شوند مثل رطب مضافتی و خرما کبکاب و بعضی دیگر باید بعد از مرحله رطب، ۲۰ روز در گرمای خرماپزان مناطق گرمسیر بر روی نخل باقی بماند تا نیمه خشک شده که به آن خرما می گویند، به عنوان مثال خرمای نیمه خشک زاهدی و پیارم را می توان نام برد.

محصولات خرمای سجاد